Simor: nem bankkonszolidáció zajlik az Államokban
Az amerikai pénzügyi válság során az USA hatóságai nem a bajba jutott bankok tőkehelyzetét rendezik, ahogy az a magyar bankkonszolidáció esetén történt, hanem a bankok eszközhelyzetét, azaz a kockázatos eszközöket próbálják kivenni - magyarázta Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján.
"Az amerikai bankok eszközhelyzetének rendezése feltehetően piaci áron zajlik majd, amiből az következik, hogy a bankok tőkeveszteségeit a részvényeseknek kell állniuk" - mondta az MNB elnöke. Ez azt jelenti, hogy továbbra is lesznek olyan bankok, amelyek tőkeinjekcióra szorulnak - tette hozzá.
"Az események jelenlegi állása szerint az említett bankok részvényesei elbukják a pénzüket, miközben ezen bankok vezetői elbukják az állásukat" - jelezte Simor András. Emellett, "ha jól értettem az amerikai kongresszus döntését", akkor az állami segítséggel talpra állított bankok vezetőinek fizetését is korlátok közé szorítják - fűzte hozzá a jegybank elnöke.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.