Drágább jegyekkel kezdődik a strandszezon
A május 1-jén kezdődő strandszezonban hétvégenként 200 forinttal drágább jegyekkel, hét közben viszont a tavalyi áraikon várják vendégeiket a főváros strandfürdői.
A vezérigazgató, aki tavaly nyár óta van a posztján, a vezetés új szemléletével magyarázta a strandokon és a fürdőkben idén bevezetett változásokat, s mint hozzátette: ezeket a jövőben újabbakkal egészítenék ki.
A változások közt említette a családi kedvezményt, amivel két gyermek és két felnőtt esetén az egyik gyermek ingyen fürödhet. A Dagályon reggel 6-8 óráig úgynevezett úszóbérletet vezetnek be, ami a hétköznapi 1700 forintos árnál 500 forinttal olcsóbb, ha 15 alkalomra szól. Az 50 alkalomra érvényes, 45 000 forintért vásárolható úszóbérlet esetében már csak 90 forint egy belépés ára. Újdonság az is, hogy a gyermekeknek és a nyugdíjasoknak szóló, valamint a zárás előtt három órával váltható délutáni strandbelépőt 500 forinttal olcsóbban lehet majd megvenni.
A vezérigazgató szerint a kedvezményekkel a tavalyi árakat figyelembe véve idén nominálisan 5 százalékkal, reálértéken 12-13 százalékkal lesz alacsonyabb az árszínvonaluk. Hozzátette, hogy a bevételkiesés akkor térül meg a vállalatnak, ha a strandokat naponta 500-zal többen keresik majd fel.
A strandok általában reggel 9-től este 7 óráig lesznek nyitva. A Római strand egy órával, a Csillaghegyi pedig két órával tovább tart majd nyitva este. Ugyancsak egy órával bővül a Gellért fürdő nyári nyitva tartása, s így május 31-től augusztus 20-ig este nyolc óráig üzemel.
A legkisebb összeget a Csillaghegyi és a Paskál strandon kell fizetni, ahol a felnőttbelépő 1200, a gyermek-, a nyugdíjas- és a délutáni belépő 700 forintba kerül. A legdrágább a Palatinus strand, ahol a felnőttjegy 1800 forintba, a gyermek, nyugdíjas, délutáni jegy pedig 1300 forintba kerül.
Ferenci Tibor szólt arról is, hogy keresik annak a lehetőségét, hogy a foci Eb és az olimpia eseményeit a strandokon is figyelemmel kísérhessék a fürdőzők.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.