2008. április. 26. 09:28 MTI Utolsó frissítés: 2008. április. 26. 07:51 Gazdaság

A Mol legkésőbb májusban vár választ az OMV motivációját illetően

A Mol azt várja, hogy az OMV vezetése az osztrák társaság májusi közgyűlésén felfedi saját részvényesei előtt valódi motivációját, hogy milyen okból tart továbbra is lekötve 2 milliárd dollárt Mol részvényekben. Erről a Mol kommunikációs igazgatója beszélt, reagálva az OMV vezérigazgatójának csütörtöki kijelentéseire.

Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója. Vajon mit gondol?
© MTI
Wolfgang Ruttenstorfer csütörtökön egyértelműsítette, hogy az OMV nem adja fel a Mol bekebelezésére irányuló tervét, és ezzel kapcsolatban várja az Európai Bizottság versenyjogi hivatalánál zajló vizsgálat eredményeit.

Ferencz I. Szabolcs szerint a vezérigazgató véleményét két módon lehet csak értelmezni: vagy érzelmi alapon viszonyul a részben kérdéses körülmények között megszerzett részvénycsomaghoz, vagy arra a bölcs belátásra jutott, hogy a Molban tartott pénz nagyobb értéket termel, mint ha ugyanezt az összeget a saját vállalatának beruházásaira fordítaná.

A kommunikációs igazgató félrevezetőnek tartja Wolfgang Ruttenstorfer véleményét az uniós eljárással kapcsolatban. Nem Brüsszel feladata, hogy fúziós ügyekben döntsön, ez változatlanul a részvényesek kizárólagos joga – állítja Ferencz I. Szabolcs. Szerinte az OMV nyilatkozatával egyszerre vonja kétségbe a Mol részvényeseinek döntési kompetenciáját, gyakorol önmagára is nyomást, és hozza kellemetlen helyzetbe a bizottság illetékes főigazgatóságait.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.