Az OMV javaslatokat tesz a Mol igazgatótanácsa ellenében
Az osztrák OMV olajipari vállalat, amely a Mol legnagyobb részvényese, javaslatokat tesz a magyar cég részvényesi "érdekei kiterjedtebb érvényesítésére", szemben a Mol igazgatótanácsának befolyásával. Az osztrák társaság ezt éves jelentésében fejtette ki. Az OMV javaslatait a Mol április 24-én tartandó éves közgyűlése elé terjeszti.
Az osztrák cég éves jelentésében fejezi ki aggodalmát amiatt, hogy a MOL igazgatótanácsának az elmúlt nyolc hónapban hozott döntései "ellentétesek a MOL részvényesei legfőbb érdekeivel". E helyzet megváltoztatása érdekében az OMV javasolni fogja, hogy a Mol különböző társaságokba kihelyezett részvényeit "kvázi saját részvényekként" kezeljék. Független auditor kinevezését fogja kérni a kérdés felülvizsgálatára. A MOL korábban megállapodást kötött több részvényesével, köztük a BNP Paribas-szal, az OTP Bankkal, a cseh CEZ energetikai céggel részvényei egy részének kihelyezéséről.
Az OMV, amely 20,2 százaléknyi MOL részvény tulajdonosa, javasolja, hogy "szüntessék meg vagy semlegesítsék" a MOL, illetve a baráti intézmények együttesen 40 százalékos részesedését érintő részvényesi rendszerét, továbbá szüntessék meg a Mol döntéseinél érvényesített 10 százaléknyi szavazati korlátot.
Az OMV konkrétan a Mol legutóbbi döntései közül 7 százaléknyi részvény CEZ-nek történő eladását bírálja, az szerinte "vállalati értékrombolónak és a jó vállalatirányítási elvekkel ellentétes" döntésnek tűnik. Eszerint a CEZ 18,540 forintot fizetett december 20-án a Mol-papírokért, miközben a Mol aznapi záróárfolyama 23,600 forint volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.