A JP Morgannél húzza az igát Tony Blair
A világ egyik legnagyobb befektetési csoportjához, a JP Morganhez szegődött tanácsadónak Tony Blair volt brit kormányfő - írja csütörtöki számában a Financial Times.
A londoni gazdasági napilap szerint Blair, aki tavaly júniusban, tíz év után köszönt le a miniszterelnöki tisztségről, részmunkaidőben végzi a JP Morgannél vállalt feladatát. Fizetését hivatalosan nem tették közzé, de a lapban idézett egyik New York-i fejvadász cég becslése szerint a volt kormányfő valószínűleg évi több mint 1 millió dollárt kap.
Jamie Dimon, a JP Morgan vezérigazgatója kijelentette, hogy Blair hatalmas értéket jelent a cégnek, mivel az egész világon csak néhány ember van, aki olyan tudással és kapcsolatrendszerrel bír, mint ő. A brit politikus feladatai közé tartozik a politikai és stratégiai jellegű tanácsadás, valamint a megjelenés "ügyfélrendezvényeken"- írja a Financial Times.
Maga Blair a brit napilapnak azt mondta: mindig is érdekelte a kereskedelem, valamint a globalizáció hatásai. "Manapság nagyon erős a kötődés a politika és a gazdaság között a világ különböző pontjain, beleértve a felzárkózó piacokat" - fogalmazott az egykori miniszterelnök.
Tony Blair már korábban csatlakozott a sztárszónokká lett politikusok igen jól fizetett klubjához. Épp a Financial Times írta meg tavaly novemberben, hogy első ilyen fellépésén, egy húszperces, Kínában elmondott beszédéért 500 ezer dollárt kapott. Blairéknek szükségük is van a pénzre, hiszen London egyik legelőkelőbb negyedében, a Connaught Square-en vásároltak maguknak elegáns házat, jókora jelzálogteherrel.
A JP Morgannél vállalt állást Blair washingtoni ügyvéd barátja, Robert Barnett járta ki, aki nemrég egy 5 millió fontos előleggel járó szerződést is összehozott neki készülő memoárkötetére - írja a Financial Times.
Blair nem szakított teljesen a politikával sem, lemondása óta a nemzetközi közösség különleges közel-keleti megbízottjaként is tevékenykedik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.