2007. október. 19. 13:25 MTI Utolsó frissítés: 2007. október. 19. 13:23 Gazdaság

A GE Money megveheti a lengyel BPH-t

A Budapest Bank főrészvényese, az amerikai GE Money, a General Electric ipari óriáskonszern pénzügyi részlege megkapta az EU bizottságának jóváhagyását ahhoz, hogy 855 millió dollárért megvásárolja Lengyelország hármas számú pénzintézetének, a BPH-nek és alapkezelő cégének 66 százalékos, illetve 49,9 százalékos részvénycsomagját.

A részesedést az olasz UniCredit banktól veszi át a több mint 16 milliárd euró mérlegfőösszegű lengyel pénzügyi csoportban, amelyben tulajdonos egy másik lengyel bank, a Bank Pekao is. A GE Money a BHP 200 fiókját kaparintotta meg a vásárlással.

Az UniCredit már április óta folytatott kizárólagos tárgyalásokat a General Electric pénzügyi részlegével. Elemzők túl alacsonynak tartották az eladási árat, a csomagot 2 milliárd euróra becsülték.

Az UniCredit tavaly áprilisban - az uniós versenyhatóságok nyomására - megállapodást kötött a lengyel kormánnyal, hogy 30 hónapon belül megválik a BPH bank 200 fiókjától. A lengyel kormány és az olasz bank között létrejött kompromisszum értelmében az olasz bank két lengyelországi egységét összevonhatja, és ezzel Közép-Európa egyik legnagyobb hitelintézetét hozhatja létre azzal a feltétellel, ha megválik - akkor újonnan szerzett - lengyelországi egységétől, a BPH márkanévtől és a bank 200 fiókjától.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.