Többmilliós bírságot róttak ki a Hankookra
Munkavállalói engedély nélküli foglalkoztatás miatt mintegy 17 millió forint Munkaerőpiaci Alapba történő befizetési kötelezettséget rótt ki a Hankook Tire Magyarország Kft.-re a munkaügyi felügyelőség - mondta Jankó Zoltán kedden a felügyelőség vezetője.
Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség Közép-dunántúli Munkaügyi Felügyelősége a komplex munkaügyi ellenőrzés során a feltárt munkaügyi szabálytalanságok miatt nyolcmillió forint bírságot rótt ki, 32 koreai dolgozó munkavállalói engedély nélküli foglalkoztatásáért pedig mintegy 17 millió forint befizetésére kötelezte a céget - mondta el Jankó Zoltán, megerősítve a magyar televízió hétfői értesülését.
A Hankook egyelőre nem döntött arról, hogy a 17 millió forinttal kapcsolatos határozat ellen él-e jogorvoslattal - közölte Bányai Tibor, a cég HR igazgatója. Bányai szerint az érintett dolgozók munkavállalási kérelmét már beadták, az elbírálás folyamatban van. Mint mondta, az érintett munkavállalók a Hankook csoport dolgozói, felsőfokú végzettségű, több diplomás és a kutatás fejlesztés területén foglalkoztatott szakemberek.
A munkaügyi felügyelőség vizsgálata során feltárt szabálytalanságok a magyar munkarend és a Munka Törvénykönyve előírásainak súlyos megsértése miatt kirótt 8 millió forintos bírságot a cég tudomásul vette, az ellen nem él jogorvoslattal - mondta a HR igazgató, aki szerint a feltárt hiányosságok nagyobbik részét már a határozat kézhezvételekor megszüntették, s a jövőben gondosan ügyelnek a jogszabályi előírások betartására.
A VDSZ dunaújvárosi Gumigyártók Szakszervezetének bejegyzésére vonatkozó határozat ellen pedig a Hankook fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblához a képviseleti jogosultság nem egyértelmű meghatározása miatt - közölte a HR igazgató hozzátéve, hogy az ítélőtábla döntését követően "a helyi problémákról a helyi érdekképviseleti vezetőkkel kívánnak tárgyalni".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.