Az OMV a Mol-részvényeseket dolgozná meg
Wolfgang Rutterstorfer OMV-vezeto szerint ha a Mol-menedzsment nem győzhető meg, akkor a Mol részvényeseihez fordulnak, hiszen "ők tulajdonolják a társaságot", nekik kell határozniuk az egyesülésről.
Az osztrák OMV olajtársaság vezetője szerint a Mol-részvényesek megnyerésével próbálják majd meg keresztülvinni a két olajtársaság konszolidációját.
"Itt nem nemzeti érdekekről van szó, hanem értékteremtésről (számukra)" fejtegette interjújában, amit az amerikai Dow Jones hírügynökségnek adott. Folytatják, amit megkezdtek - derült ki az OMV vezető szavaiból, kisebb részesedéseket vásárolnak, ha megfelelő az ár. A cél a jelentősebb tulajdoni részesedés megszerzése. A folyamat évekig eltarthat.
Ruttenstorfer nem hiszi, hogy a cseh CEZ áramszolgáltató, amely 10 százalékos Mol-részesedés vásárlója, megtorpedózhatja az OMV esélyét, hogy a magyar olajvállalattal valósítsa meg a konszolidálást, a két jelentős kelet-európai cég majdani közös fellépését és az OMV első számú embere szerint a Mol vezetése is ráébred majd arra, hogy van értelme az összefonódásnak.
Közben a cégbíróság hétfőn bejegyezte a Mol alaptőke emelését, amelyről az igazgatóság múlt heti ülésén döntött - közölte a társaság a BÉT honlapján.
A Mol alaptőkéje így 109 milliárd 330 millió 376 ezer 578 forintról, 345,126 millió forinttal 109 milliárd 675 millió 502 ezer 578 forintra emelkedett. A részvények tőzsdei bevezetésének várható napja szeptember 17.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.