Az OMV üdvözli a Mol tárgyalási készségét az együttműködési lehetőségekről
Az OMV olaj- és gázipari vállalat alapvetően kedvező jelként értékeli Hernádi Zsolt kijelentését, amely szerint a Mol kész a párbeszédre az együttműködési lehetőségekről - közölte szerdán az osztrák konszern szóvivője, megjegyezve, hogy a Mol-vezér legutóbb még elvetette a tárgyalásokat.
Thomas Huemer a magyar olajipari cég elnök-vezérigazgatójának a Világgazdaság című lapban megjelent interjújára reagálva azt mondta: az OMV - akárcsak korábban - olyan tárgyalásokat ajánl, amelyek eredményeként elérhető az az együttműködési forma, amely előmozdítja mindkét vállalat piaci helyzetét. Célzott arra, hogy projektek szintjén - például a Nabucco-gázvezeték ügyében - amúgy is van érintkezés a két cég között.
A Mol első számú embere a Világgazdaságnak úgy fogalmazott, hogy pillanatnyilag nincs értelme tárgyalni Wolfgang Rutterstorferrel, az orszták rivális első emberével. Ha az osztrák cég tárgyalni akar, az eddigiekhez képest új, ismét értékelendő javaslattal kell előállnia.
Hernádi Zsoltnak arra a felvetésére, hogy egy esetleges OMV-Mol-fúzióról csak azután lenne értelme beszélni, ha az osztrák állam eladná az OMV-ban birtokolt (több mint 31 százalékos) részesedését, a szóvivő kizárta az osztrák konszern tulajdonosi szerkezetének megváltoztatását. Ez a struktúra világos és átlátható: egy részvény, egy szavazat - magyarázta Thomas Huemer. Hasonlóképpen elutasította, hogy a schwechati olajfinomítót eladják, ha a két vállalat összeolvadna. - Ez nem téma számunkra - mondta a szóvivő.
Hernádi a Világgazdaságnak adott interjúban kifejtette, hogy az Európai Unió versenypiaci normáinak fényében abból kell kiindulni, hogy fúzió esetén el kellene adni az OMV schwechati olajfinomítóját, mivel a térségben található két - százhalombattai és pozsonyi - Mol-létesítmény gazdaságosabban működik. Ha be kellene zárni a schwechati finomítót más lenne a kiinduló helyzet - jegyezte meg a magyar vezető a gazdaság lapnak adott nyilatkozatában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.