Újra csökkenéssel zárt a BUX
Újra csökkenéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX értéke szerdán 1,70 százalékkal esett vissza. Az index 27017,42 ponton zárt, 467,72 ponttal alacsonyabban a keddi záró értékénél.
A forgalomból a Mol 22,57 milliárd forinttal vette ki a részét, az OTP-papírokkal 34,43 milliárd forint értékben kereskedtek, a Richter forgalma 4,7 milliárd forint volt, a Magyar Telekomé 1,8 milliárd forintot tett ki.
A Mol értéke 75 forinttal 26250 forintra emelkedett. A Magyar Telekom értéke 10 forinttal 930 forintra mérséklődött. Az OTP részvény 356 forinttal 9320 forintra csökkent. A Richter papírja 995 forinttal 36805 forintra esett. A kisrészvények indexe, a BUMIX 0,62 százalékkal 21,15 ponttal 3381,02 pontra csökkent.
Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír üzletkötője elmondta: a hangulat az európai tőzsdéken és világszerte is nagyon ingatag. Ezt támasztja alá, hogy a BÉT 2,0 százalék körüli gyengülését közepes üzletmenetként értékelte az üzletkötő, mondván: a török börze több mint 4 százalékot esett, míg volt olyan tőzsde, ahol a gyengülés 0,5-1,0 százalék körüli volt. Ez a hektikus hangulat mutatkozott meg a BÉT-en is.
A mostani gyengülést a BÉT-en az üzletkötő egyértelműen az OTP rossz szereplésének tudta be. A bankpapír kereskedésére ugyanis erőteljesen rányomta bélyegét a negatív hangulat. Ez Juhász Richárd szerint főként a mostani, bankok iránti fenntartásokat tükrözte. Hozzátette: ugyanakkor az OTP-papír a közelmúltban már túlértékelt volt, a mostani ár inkább vásárlásra ösztönző.
A többi vezető papír közül a Molt stabilnak tartotta, míg a Magyar Telekom és a Richter részvényeit defenzív papíroknak minősítette az üzletkötő. Ez utóbbiak ára szerinte csak szűk sávban mozog, ez szerinte a Magyar Telekom részvények esetében vásárlásra ösztönözheti a befektetőket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.