Négymilliós bírság a büntetés-végrehajtásnak
Négymillió forintra bírságolta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát a Közbeszerzési Döntőbizottság, mivel egy tenderen nem válaszolt a vesztes cég kérdésére, és nem engedte betekinteni az iratokba - a határozat a Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága az idén februárban indított tendert azért, hogy különféle - egyenruházathoz szükséges - textil alapanyagokat szerezzen be. A felhívásban közölte, hogy a legolcsóbb ajánlatot fogja választani. A március 29-iki benyújtási határidőre a Texepil Kft. és az Emef Holding Zrt. adott be ajánlatot. Az előbbi 48,6 millió, míg az utóbbi 44,8 millió forintért vállalta a szállítást.
Az ajánlatkérő az olcsóbb ajánlatot adó céget nyilvánította nyertesnek, amely ellen a Texepil Kft. jogorvoslatot kezdeményezett a Közbeszerzési Döntőbizottságnál. Az egyik felvetése az volt, hogy a nyertes egy évvel korábban két cég jogutódjaként alakult, és szerette volna megtudni, hogy a jogelődök számlavezető bankjaitól becsatolta-e a számlákról a szükséges adatokat. A kérdésére azonban nem kapott választ. Azt is kifogásolta, hogy az ajánlatkérő nem engedett neki betekintést a tender dokumentációjába.
A Döntőbizottság mindkét kifogást alaposnak találta, és a jogsértés megállapítása mellett 4 millió forintra bírságolta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát. A határozatban kiemelte, hogy a közbeszerzés nyilvánosságának mellőzése súlyos jogsértésnek számít.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.