Milliárdos adóhiányt tárt fel az APEH három cégnél
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette azoknak az adózóknak a nevét, akiknél az első negyedévben jogerős határozatban jelentős összegű adóhiányt állapított meg és fizetési kötelezettségüket nem teljesítették az előírt határidőre.
A most publikált listán is feltűnően sok a (legalábbis nevében) kereskedelmi cég. Három cégnél is jóval egymilliárd forint feletti adóhiányt állapított meg az adóhatóság, további kilenc cégnél pedig 500 millió forint felettit. A magánszemélyek körében 136,8 millió forinttal lehetett a dobogó legfelső helyére kerülni.
A megállapított adóhiány összege szerinti sorrend alapján a pálma ezúttal a BRIDGE GROUP Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-é (1139 Budapest, Üteg u. 31.), amelynél több mint 1,654 milliárd forintos adóhiányt állapított meg az állami adóhatóság, amire több mint 1,132 milliárd forint jogkövetkezmény (bírság, késedelmi pótlék stb.) rakódik.
A második helyezett a felszámolás alatt álló POLIGUM Kereskedelmi és Szolgáltató Bt. (2730 Albertirsa, Dózsa Gy. u. 47.) közel 1,489 milliárd forintos adóhiánnyal és mintegy 1,146 milliárd forint jogkövetkezménnyel. A harmadik helyet a VAS-MÉH Fém Hulladékhasznosító és Kereskedelmi Kft. (1211 Budapest, Templom utca 26. II.em.5.) "érdemelte ki" mintegy 1,218 milliárd forint adóhiánnyal és 859 millió forint jogkövetkezménnyel.
A magánszemélyek közül a "listavezető" Jánosi Zoltán Gábor (7691 Vasas, Mérleg utca 9.) 136,8 millió forint adóhiánnyal és 75,7 millió forint jogkövetkezménnyel. A második helyezés Horváth Károlyé (7823 Kistapolca, Szabadság utca 31.), akinél 71,3 millió forint adóhiányt állapított meg az adóhatóság 56,5 millió forint büntetőtétellel, a harmadik pedig Buczolics Zoltáné (2100 Gödöllő, Erdőszél utca 79.) 55,7 millió forint adóhiánnyal és 54,7 millió forint jogkövetkezménnyel.
Az adóhatóság közzétette azoknak a nevét is, akik elmulasztották bejelentkezési kötelezettségüket, e listára ezúttal 57-en kerültek fel.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.