Gazdálkodási vonzerő: Budapest megelőzte Bécset
Budapest és Prága is megelőzte Bécset azon a ranglistán, amelyet több mint fél ezer topmenedzser kikérdezésével állított össze a Cushman és Wakefield nemzetközi tanácsadó cég az európai nagyvárosok gazdálkodási vonzerejéről.
A Der Standard című liberális osztrák napilap pénteki számában adott hírt arról, hogy a Cushman és Wakefield egy közvélemény-kutató céget bízott meg a vélemények összegyűjtésével, amelyek alapján London került a legkedvezőbb gazdálkodási viszonyokat biztosító nagyvárosok listájának az élére.
Az osztrák napilap szerint a körkérdésben meghatározott tizenkét kritérium közül a brit főváros hétnek felelt meg maradéktalanul, közöttük olyanoknak, mint a felvevőpiachoz való könnyű csatlakozás, a minőségi személyzet, a jó nemzetközi szállítási összeköttetés, a korszerű távközlés, valamint az alkalmazottak jó idegennyelv-ismerete. A lista második helyére Párizs került, majd Frankfurt következik.
Bécs a megelőző évhez hasonlóan idén is a 23. helyre került, míg közvetlenül előtte Budapest áll, Prága viszont a 13. helyen. A híradás szerint az osztrák főváros besorolását mindenekelőtt a megfelelő irodaterült hiánya magyarázza. A legnagyobb gazdálkodási érdeklődést kiváltó nagyvárosok 33-as listájának a végén Moszkva, Athén és Oslo áll.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.