Bonóé a Forbes 40 százaléka
A U2 frontembere, Bono 40 százalékos részesedést szerzett a Forbes magazinban. Az énekes 250-300 millió dollárt fizetett a tulajdonrészért.
Eddig mint jótékony lelket ismertük Paul Hewsont, azaz Bonót, a U2 frontemberét. Évek óta, mikor éppen nem zenél, mást sem tesz, mint járja a világot, parolázik vezető politikusokkal, hogy a szegény országok adósságát eltöröljék és megpróbálják őket rátenni a valóságos, tartós fejlődés útjára. Ehhez képest kissé meglepő, hogy médiabirodalmi barérokra tör, vagy legalábbis kacsingat.
Az énekes, mint az Elevation Partners nevű cég beltagja, 40 százalékos tulajdonos lett a Forbes-érdekeltségben. A közel 100 éves amerikai gazdasági magazin egyebek között arról híres, hogy minden évben közli a világ leggazdagabb és legbefolyásosabb embereinek listáját. Bono a jövőben befektetése arányában - amely nem hivatalos közlés szerint mintegy 250-300 millió dollárra rúg - nemcsak a Forbes és több kisebb hetilap felett gyakorol majd ellenőrzést, hanem a Forbes.com internetes portál felett is, amelynek, mint minden világhálós sajtóterméknek, egyre nagyobb lesz az olvasottsága: a legújabb adatok szerint tíz millióan kattintanak rá rendszeresen szerte a világon - írta a La Repubblica című olasz napilap.
Bár nem maga Bono tárgyalt a tulajdonosi rész megvételéről, hanem egyik társa, Roger McNamee, de az énekest is elbűvölte ez a példátlan üzlet és marketinglehetőség. Mellesleg éppen a Forbes jelölte a világ leggazdagabb művészei között a 4. helyre őt, Tom Cruise, a Rolling Stones és Oprah Winfrey mögött.
McNamee sietett közölni, hogy a lap "nem fogja követni Bono politikai harcait". Ha mégis, az kérészjellegű lehet, mint májusban, amikor Bonon egy napra a londoni The Independent című újság főszerkesztője lehetett, és az aznapi számot az afrikai éhezés és AIDS elleni Red programnak szentelte. A napi bevétel felét egy alapítvány kapta.A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.