2006. július. 28. 18:04 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 28. 18:05 Gazdaság

Földet ért Ferihegyen az első japán közvetlen légi járat

A Magyar Turizmus Zrt. (MT Zrt.) és a Budapest Airport képviselői ünnepélyes keretek között fogadták pénteken az első, Japánból érkező járat több mint 350 utasát. Az eseményen részt vett Inagawa Teruyoshi japán nagykövet is.

A Japan Airlines (JAL) öt charter járatot indít Tokio, Nagoya, Oszaka és Budapest között július 28-tól. A JAL soha nem repült korábban Budapestre, ez az első alkalom, hogy egy légitársaság sorozatban több utasszállító Jumbo-val érkezik Ferihegyre.

Landoláskor a repülőgépet a Budapest Airport tűzoltói víz-diadalívvel köszöntötték, a tranzitba érkező utasokat pedig cigányzenével és ajándékcsomagokkal várták. 

A magyarországi japán vendégforgalom az elmúlt tíz évben két jelentős – a külföldi utazásokban általában is tapasztalható - visszaesés kivételével folyamatosan és dinamikusan növekedett. E növekedés 2003 után nagymértékben felgyorsult. 2005-ben az ország tovább javította pozícióját, amelynek eredményeként Japán bekerült Magyarország tíz legfontosabb küldő országa közé. 2005-ben 112.100 japán vendég 255.100 vendégéjszakát töltött el a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken, ami 26,6 illetve 29,4 százalékos növekedés az előző évhez képest. 

A japán turisták Magyarországot általában európai körutazásuk egyik állomásának tekintik. A körutazás jellegének megfelelően a japánok 97 százaléka szállodai szolgáltatást vesz igénybe, és mivel fő motivációjuk a kevésbé szezonális városlátogatás, a japán vendégéjszakák száma szezonálisan kiegyenlített. 

A japán utazók számára a biztonság és az egészségügyi ellátás magas színvonala rendkívül fontos. Szeretik, ha a saját nyelvüket használhatják, és ha számukra is ismerős ételeket szolgálnak fel. 

A Magyar Turizmus Zrt. évente 15-20 tanulmányutat szervez Japánból Magyarországra újságírók és utazási szakemberek számára, Magyarország turisztikai kínálatának bemutatása érdekében.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.