Földet ért Ferihegyen az első japán közvetlen légi járat
A Magyar Turizmus Zrt. (MT Zrt.) és a Budapest Airport képviselői ünnepélyes keretek között fogadták pénteken az első, Japánból érkező járat több mint 350 utasát. Az eseményen részt vett Inagawa Teruyoshi japán nagykövet is.
A Japan Airlines (JAL) öt charter járatot indít Tokio, Nagoya, Oszaka és Budapest között július 28-tól. A JAL soha nem repült korábban Budapestre, ez az első alkalom, hogy egy légitársaság sorozatban több utasszállító Jumbo-val érkezik Ferihegyre.
Landoláskor a repülőgépet a Budapest Airport tűzoltói víz-diadalívvel köszöntötték, a tranzitba érkező utasokat pedig cigányzenével és ajándékcsomagokkal várták.
A magyarországi japán vendégforgalom az elmúlt tíz évben két jelentős – a külföldi utazásokban általában is tapasztalható - visszaesés kivételével folyamatosan és dinamikusan növekedett. E növekedés 2003 után nagymértékben felgyorsult. 2005-ben az ország tovább javította pozícióját, amelynek eredményeként Japán bekerült Magyarország tíz legfontosabb küldő országa közé. 2005-ben 112.100 japán vendég 255.100 vendégéjszakát töltött el a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken, ami 26,6 illetve 29,4 százalékos növekedés az előző évhez képest.
A japán turisták Magyarországot általában európai körutazásuk egyik állomásának tekintik. A körutazás jellegének megfelelően a japánok 97 százaléka szállodai szolgáltatást vesz igénybe, és mivel fő motivációjuk a kevésbé szezonális városlátogatás, a japán vendégéjszakák száma szezonálisan kiegyenlített.
A japán utazók számára a biztonság és az egészségügyi ellátás magas színvonala rendkívül fontos. Szeretik, ha a saját nyelvüket használhatják, és ha számukra is ismerős ételeket szolgálnak fel.
A Magyar Turizmus Zrt. évente 15-20 tanulmányutat szervez Japánból Magyarországra újságírók és utazási szakemberek számára, Magyarország turisztikai kínálatának bemutatása érdekében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.