2006. május. 30. 10:14 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 30. 10:17 Gazdaság

Orosz bankot venne az OTP

Legalább 25 százalékos részesedést szerezhet az OTP Bank az orosz Investsberbankban. A pénzintézetre még négy másik bank pályázik.

Az orosz Investsberbankban szerezhet részesedést a magyar OTP Bank, vált ismertté kedden Moszkvában. Legalább 25 százalékos részesedésről van szó, amelyre három európai bank és a Független Államok Közössége (FÁK) egyik tagállamának egy bankja pályázik. A tárgyalások az OTP Bankkal jutottak legmesszebb - mondták az MTI érdeklődésére az Investsberbankban, hozzátéve, hogy döntés június közepén várható.

A Kommerszant című lap szerint a Fekete-tengeri Novorosszijszk kereskedelmi kikötőjét részben birtokló Investsberbank tulajdonosai arra hajlanak, hogy az OTP Bankot válasszák a négy külföldi pályázó közül. Az orosz lap egy bennfentestől úgy értesült, hogy az Investsberbank részvényesei még ezen a héten meghozhatják döntésüket az ügyletről.

Az Investsberbank saját tőkéje 2,74 milliárd rubelt (mintegy százmillió dollár) tesznek ki, a mérlegfőösszege 25,12 milliárd rubel volt az év végén (mintegy 930 millió dollár), és ezzel a 60-ik, illetve a 47-ik helyen áll az orosz bankok között.

Eladóként az Alliancereserve befektetési cég és néhány magánszemély lép fel, miután a bank a múlt héten megváltoztatta tulajdonosi szerkezetét az ügylet előkészületeként. Az Alliancereserve az Investsberbank új részvényese lett, közel 5,7 százalékkal, egy magánszeméllyel, Natalja Krasznyikkal együtt, akinek majdnem 11,8 százaléka van, miután az Alekszandr Ponomarenko bankelnök ellenőrizte Investenergo eladta nekik csaknem a teljes részesedését, írta a Kommerszant.

Az OTP Bank korábban közölte, hogy 1,15 milliárd eurót szán egy orosz és két ukrán bank megvásárlására, és az üzletek heteken belül létrejöhetnek.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.