Egyre gazdagabbak az amerikai gazdagok
Az amerikai lakosság leggazdagabb 1 százalékának jut az összes jövedelem 15 százaléka, nem sokkal kevesebb, mint 1913-ban, amikoris ez az arány 18 százalék volt - olvasható a The Christian Science Monitor című amerikai lapban.
Benjamin Friedman, a Harvard Egyetem közgazdász professzora szerint a különbségek történelmi mércével mérve is nyugtalanítóan nagyok. Az amerikaiak elsöprő többségének a jövedelme nem tartott lépést az inflációval az utóbbi hat évben.
Az utóbbi 25 évben töretlen volt a jövedelmi különbségek növekedésének tendenciája. A kongresszus költségvetési irodájának jelentése szerint 1979 és 2003 között a háztartások felső egy százalékának az adózás utáni jövedelme az inflációtól megtisztított értékben 129 százalékkal nőtt, a népesség középső egyötödének 15 százalékkal, az alsó egyötödének pedig csak 4 százalékkal. A felső 0,1 százaléknál a jövedelemnövekedése még kirívóbb volt.
Az örökösödési adónak a republikánus párti vezetés által tervezett eltörlése vagy mérséklése szakemberek szerint a milliárdosoknak és multimilliárdosoknak kedvez.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.