BÉT: esett az index
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 412,95 pontos csökkenéssel, 22 032,57 ponton zárt kedden. A nap vesztesei a gyógyszeripari papírok voltak.
A hétfői záró értékhez képest ez 1,84 százalékos gyengülés. A részvénypiacon jelentős volt a forgalom, 35,14 milliárd forint értékben születtek üzletek, az összes vezető részvény ára csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva. A kis- és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 56,43 ponttal 2043,69 pontra emelkedett, ez 2,69 százalékos gyengülés.
Darók Gábor, az Equilor Befektetési Rt. üzletkötője elmondta, hogy a nap kereskedését a tőzsdei cégek gyorsjelentései, azok értelmezése határozta meg, a döntő azonban a szerdai és a csütörtöki nap lesz a szakember szerint. A nap vesztesei a gyógyszeripari papírok voltak, noha ezek gyorsjelentése már korábban napvilágot látott.
Az OTP és a Mol ma tette közzé gyorsjelentését, mindkét papír délutánig emelkedni tudott. Zárására azonban már ezek a papírok is gyengültek, és bár a BUX még így is felette maradt a 22 ezer pontnak, a szakember nem tartja kedvezőnek, hogy ekkora forgalom mellett csökkentek az árfolyamok, miközben a New York-i tőzsde erősödött. A délután folyamán bizonyára tetemes mennyiségű profit realizálás is volt - tette hozzá Darók Gábor, aki szerdán ennek folytatására számít. Az OTP 40 forintot, 0,53 százalékot gyengült, 7500 forinton zárt, forgalma csaknem 16 milliárd forintot tett ki.
A Mol-részvények 8,4 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 255 forinttal, 1,22 százalékkal 20 605 forintra csökkent. A Magyar Telekom 1,9 millió forintos forgalomban 16 forinttal gyengébben, 948 forinton zárt. A Richter záráskor 41 400 forintot ért, 1345 forinttal, 3,15 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn. A gyógyszeripari részvénnyel 4,2 milliárd forint értékben kereskedtek. A napok óta tartó emelkedés után ezúttal a másik gyógyszerpapír, az Egis is vesztesként fejezte be a napot: 995 forinttal gyengülve 29 005 forinton jegyezték a nap végén.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.