2005. október. 24. 13:10 MTI Utolsó frissítés: 2005. október. 24. 13:12 Gazdaság

Kiesett egy befektető a Budapest Airportért folyó versenyből

Az ausztráliai Macquarie Airports, a világ legnagyobb repülőtér-befektetője részvényenként 2000 dán koronás ajánlatot tett a koppenhágai repülőteret üzemeltető Copenhagen Airportsra. A dán cég az ajánlatot követően kiszállt a Budapest Airportért folyó privatizációs küzdelemből.

A repülőtér igazgatósága elfogadásra javasolja az ajánlatot a részvényeseknek, ugyanakkor a főrészvényes dán kormány - amely 39,2 százalékot birtokol a cégben - elutasította a Macquarie ajánlatát.

A Copenhagen Airports azonban már rögtön az ajánlatot követően bejelentette: kiszáll a Budapest Airportért folyó küzdelemből. Mivel a Coppenhagen Airports részvénytőkéjének a 14,7 százaléka már a Macquarie-é, így a Copenhagen Airports úgy ítéli meg, hogy további küzdelme a Budapest Airportért nem állna a befektető érdekében.

A dán kormány indoklása szerint a Copenhagen Airports jól menő cég és az állam szeretné megtartani részesedését.

A Macquarie 2000 dán koronát (269 euró) kínál a Copenhagen Airports egy részvényéért, ez 31 százalékos felár a pénteki záróár felett. A koppenhágai repülőtér részvénye hétfő délelőtt 25 százalékkal drágult a hírre, 1960 dán koronára.

"Ajánlati csatát vív" a fő versenytársnak tartott ausztrál Macquarie befektetési csoporttal a Budapest Airport ellenőrzéséért a legnagyobb brit repülőtér-üzemeltető, a British Airports Authority (BAA) - írta a The Sunday Times vasárnap, közölve értesülését, hogy a BAA kétmilliárd eurós vételér-ajánlattal készül megelőzni az ausztráliai konkurenciát.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.