A Nokia cáfolja a felvásárlási pletykákat
"Színtiszta koholmánynak" nevezte a Nokia szóvivője azt a hétvégi lapértesülést, hogy az amerikai Cisco Systems, az internetes berendezések legnagyobb gyártója a világon, érdeklődik a Nokia iránt. A Ciscónál egyelőre nem reagáltak a hírre.
A szóvivő utalt arra, hogy a Nokia továbbra sem kommentál piaci pletykákat, mert a mostani, a londoni Business című lapban megjelent hír is az interneten terjedő híreszteléseken alapul.
A cáfolat nyomán kissé mérséklődött a Nokia részvényeinek drágulása a helsinki tőzsdén: kora délelőtt 1,78 százalékkal 13,15 euróra drágult a papír, míg korábban 3,3 százalékos volt a drágulás.
Nem volt egészen világos a lapértesülésekből, hogy a Cisco egyesülésre törekszik-e a Nokiával, vagy csak a finn cég hálózatiberendezés-gyártó részlegét venné-e meg, esetleg társulna azzal, de az elemzők inkább az utóbbi lehetőséghez fűztek megjegyzéseket.
Helsinki iparági elemzők szerint a Nokia évi 6,4 milliárd eurós forgalmú hálózatiberendezés-gyártó részlege igen jól jöhetne a Cisconak, azonban a Nokia bizonyára igen magas árat kér. A legtöbb elemző mindenesetre "majdnem képtelenségnek" minősítette a híresztelést. A Cisco piaci értéke jelenleg 123 milliárd dollár, a Nokiáé körülbelül 71 milliárd dollár.
Nem volt egészen világos az értesülésekből, hogy a Cisco egyesülésre törekszik-e a Nokiával, vagy csak a finn cég hálózati berendezésgyártó részlegét venné-e meg, esetleg társulna azzal, de az elemzők inkább az utóbbi lehetőséghez fűztek megjegyzéseket.
Helsinki iparági elemzők szerint a Nokia évi 6,4 milliárd eurós forgalmú hálózati berendezés-gyártó részlege igen jól jöhetne a Cisconak, azonban a Nokia bizonyára igen magas árat kér. A legtöbb elemző mindenesetre „majdnem képtelenségnek” minősítette a híresztelést.
A Cisco piaci értéke jelenleg 123 milliárd dollár, a Nokiáé körülbelül 71 milliárd dollár. Mindkét cégnél megtagadták a „pletykának” minősített híresztelés kommentálását.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.