Még érdemes dollárt venni?
A március eleji 180 forintos mélyponthoz képest kedden 200 forintra erősödött a dollár árfolyama. A befektetői pénzátcsoportosítások és stratégiaváltás következtében az amerikai valuta már március közepe óta ível felfelé az euróval szemben.
S mivel a magyar valuta az európai közös pénzhez képest is gyengül, következésképpen a dollárhoz viszonyítva is veszít értékéből - írja a Népszabadság. A nemzetközi trend változása mögött az amerikai kamatvárakozások, az Egyesült Államok gazdaságának továbbra is jó teljesítménye, illetve az európai vezető gazdaságok gyengélkedése húzódik meg. Ennek nyomán az alacsonyabb (eurózóna), vagy csökkenő kamatú (Közép-Európa) térségekből az USA felé vándorolnak a befektetők.
A dollár kedden is jól tartotta magát az 1,26-1,27 közötti szinten az euróval szemben, függetlenül attól, hogy a márciusi tőkebeáramlásról kedvezőtlen adatok jelentek meg. Tegnap közzétett adatok szerint a termelői árak áprilisban a vártnál jobban, az ipari termelés az előrejelzésnél rosszabbul alakult.
Előbbi adat arra sarkallhatná a jegybankot, hogy emelje, az utóbbi meg inkább arra, hogy változatlanul hagyja a kamatot - teszi hozzá a lap. Ám az amerikai központi bank már értésre adta, hogy inkább tart az infláció ütemének gyorsulásától, mint a gazdaság iramának lassulásától. Így a dollár várhatóan vonzó befektetés marad.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.