2005. május. 06. 15:04 MTI Utolsó frissítés: 2005. május. 06. 15:07 Gazdaság

Visszaélt erőfölényével a T-Mobile

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa gazdasági erőfölénnyel való visszaélésnek minősítette a T-Mobile hangposta szolgáltatásának sikertelen hívások esetén is kötelező igénybevételével kapcsolatos gyakorlatát.

© AP
A tanács közleménye szerint a GVH ugyan nem szabott ki bírságot, ám a jogsértő magatartás folytatását megtiltotta, s 90 napos haladékot adott a T-Mobile-nak a változtatásra.

A versenyfelügyeleti eljárás során a hivatal megállapította: a T-Mobile az előfizetői felé irányuló sikertelen hívásokat úgy végződteti hangpostában, hogy a hívó fél előzetesen semmilyen formában nem értesül a hívott fél el nem érhetőségéről, csak azáltal, hogy a hangposta automata szövege és ezzel együtt a felépült hívásokkal egyenértékű díjfizetési kötelezettsége elindul.

A GVH szerint a jogsértő gyakorlat következtében azoknak is meg kell fizetni a hangposta szolgáltatás időarányos díját, akik egyébként nem szándékoztak a hangposta szolgáltatást igénybe venni, azaz üzenetet hagyni.

A versenytanács megítélése szerint a fent leírt gyakorlat tisztességtelen többletbevételt eredményez a T-Mobile számára, és egyben indokolatlan többletfizetési terhet ró a bármely más hálózatból indított hívásokat kezdeményező előfizetőkre is.

A T-Mobile az írásos anyag kézhezvételét követően tanulmányozza majd azt és eldönti, hogy milyen megoldást válasszon - közölte a cég az MTI-vel a cég. Álláspontunk szerint ez egy technikai kérdés, ahol több megoldás is szóba jöhet, ezt mutatja az is, hogy a GVH nem szabott ki bírságot.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.