Csúcson az olajkitermelés
Az OPEC soros elnöke, Ahmed al Fahd al-Szabah sejk, kuvaiti olajminiszter úgy nyilatkozott, hogy az exportőr szervezet tíz kvótakötelezett tagjának termelése jelenleg 29,7 millió hordó naponta, pontosan napi 2 millió hordóval több, mint a legutóbbi, márciusi OPEC-értekezlet idején.
Úgy vélte, az olaj szabadpiaci ára hordónként 45-55 dollár között fog ingadozni a közeljövőben, de az OPEC-tagok tudomásul veszik az alacsonyabb árat.
Előzőleg az OPEC főtitkára is majdnem 30 millió hordóra becsülte a termelést, és hozzátette, hogy az rövidesen eléri a napi 30 millió hordót. Azt mondta, hogy a többtermelést a második félévben várt keresletnövekedés fedezésére, a fogyasztói tartalékképzés elősegítésére szánják.
Becslések szerint az OPEC átlagos termelése napi 30,4 millió hordó volt áprilisban, újabb 25 éves csúcson, napi 700 ezer hordóval több a márciusi átlagnál.
Hétfőn, közép-európai idő szerint háromnegyed tízkor a nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta a legközelebbi, júniusi határidőre hordónként 49,22 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) Szingapúrban folytatódó ACCESS-jegyzésében, 50 centtel olcsóbb a pénteki New York-i zárónál.
A londoni Nemzetközi Olajtőzsde (IPE) hétfőn zárva tart. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta pénteken hordónként 1,39 dollárral 51,09 dollárra olcsóbbodott júniusi szállításra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.