Ahol örülnek a kelet-európai munkaerőnek
A kelet-európai munkavállalók a brit vállalkozások számára "értékes forrásnak" bizonyultak az EU-bővítés óta eltelt egy évben - írja egy friss felmérésre hivatkozva a Financial Times.
A brit munkaadók 7 százaléka vett fel az egy éve csatlakozott tagállamokból származó kelet-európait az elmúlt egy év során - írja a Manpower munkaerő-kölcsönző adataira hivatkozva a lap. A több mint 2 ezer cég válaszaiból készült felmérés szerint a legtöbb új EU-polgár építkezéseken, szállodákban és éttermekben talált munkát, a munkakeresők legkedveltebb célállomás pedig London.
A Manpower szerint a keleti alkalmazottak "értékes forrásnak" bizonyultak a brit munkaadók számára, és a korábbi félelmek, melyek szerint az új tagállamokból érkező dolgozók elárasztják a gazdaságot, nem váltak valóra.
A brit belügyi tárca adatai szerint tavaly év vége óta 133 ezer, a nyolc kelet-európai tagállamból érkező személy pályázott nagy-britanniai munkára, amely jelentősen meghaladja a tárca által korábban egész évre várt 5-13 ezer jelentkezést. Sokkal kevesebb viszont a keleti jelentkezők száma a 28,6 millió jelenleg is dolgozó kereső polgárhoz képest, illetve a májusban 631 ezerre rúgó betöltetlen állások számához képest - tette hozzá a Financial Times.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.