2005. március. 24. 18:05 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 24. 18:06 Gazdaság

Jogsértés miatt 29 milliós bírság az Invitelnek

Megbírságolták az Invitel Távközlési Rt.-t. A Nemzeti Hírközlési Hatóság által kirótt büntetést az indokolta, hogy a cég a hatóság első elutasító határozatban megfogalmazott és részletesen kifejtett hibákat nem javította ki teljeskörűen.

29 millió forintos bírsággal sujtotta az Invitel Távközlési Rt.-t a Nemzeti Hírközlési Hatóság Tanácsa (NHHT). A cég nem megfelelően teljesítette a számviteli szétválasztásra vonatkozó kötelezettségét.

Az Invitel tavaly a megadott határidőig benyújtotta elszámolását, de azt az NHH nem hagyta jóvá. A cég decemberben elkészült új kimutatása sem volt teljes, így két hónap hosszabbítást kérvényeztek. Ezt a Tanács, az ügy összetettségére való tekintettel engedélyezte. A február elejére esedékes kiegészítés azonban nem készült el, így a hiánypótlás elmaradása miatt bírság kiszabására került sor.

Nem megfelelő teljesítés esetén a Tanácsnak bírságot kell kiszabnia, amely a nettó árbevétel 0,5 százaléka lehet, ismételt jogsértés esetén a jogsértő szervezet vezető tisztségviselőjét 50 ezer forinttól 3 millió forintig terjedő bírsággal kell sújtania. A határozat ellen a cég nem fellebbezhet.

A közlemény a büntetés kapcsán leszögezi: a nem jogkövető magatartás az üzleti életben, a versenytársak és a fogyasztók érdekével szemben jelent veszélyt, így a hatóságnak kötelessége a jogsértőt a további jogsértéstől akár a bírság jelentős mértékű megállapításával is visszatartani.


zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.