Letett London meghódításának tervéről a Deutsche Börse
A frankfurti értéktőzsdét üzemeltető Deutsche Börse részvénytársaság vasárnap este kiszállt a londoni értéktőzsdéért (LSE) folyó versenyből, bejelentve, hogy visszavonja ajánlatát.
A Deutsche Börse részvényenként 5,30 fontot kínált az LSE-ért, összesen 1,3 milliárd fontot, azonban az ajánlatot az LSE vezetése már kétszer visszautasította, és legutóbb a Deutsche Börse legnagyobb részvényesei is megelégelték a kísérletezést. A belső ellenzék a Deutsche Börse részvényeinek 35 százalékát birtokolja.
A Deutsche Börse fenntartotta a jogot, hogy új ajánlatot tegyen, ha a másik versenytárs, a párizsi, a brüsszeli, az amszterdami és a lisszaboni értéktőzsdét, valamint a londoni LIFFE határidős és származékos piacot működtető Euronext tőzsdetársaság konkrét ajánlatot tesz. A Euronext többször határozottan jelezte érdeklődését az LSE iránt, de árajánlattal még nem hozakodott elő.
Az LSE vezetése értésre adta, hogy csak részvényenként legalább hatfontos ajánlatot venne komolyan, miután az elmúlt két hónapban az LSE részvényének piaci ára 4,30 fontról hat font fölé emelkedett.
A Deutsche Börse először 2000-ben próbálkozott az egyesüléssel az LSE-vel, ám ajánlatát az LSE részvényesei akkor sem fogadták szívesen, majd a tárgyalásoknak véget is vetett a stockholmi OM Group tőzsdetársaság ellenséges ajánlata az LSE-re, amely egyébként ugyancsak nem járt sikerrel. Utóbb, éppen a Euronexttel szemben, a Deutsche Börse elveszítette a licitet a LIFFE-re is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.