2004. augusztus. 19. 09:31 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

A tőzsdének is árthat a koalíciós feszültség

Nem elsősorban a miniszterek cseréje, hanem inkább a két koalíciós párt között kialakult feszültség okozhat bizonytalanságot a Budapesti Értéktőzsdén – vélik szakértők.

Pletser Tamás, az Erste Bank Befektetési Rt. elemzője szerint a kialakult belpolitikai vita nem érezteti azonnal a hatását, ha azonban csak lassabban, a jövő héten rendeződik a két koalíciós párt nézeteltérése, eshet a piac a külföldi befektetők kivárása miatt. Hangsúlyozta, hogy a nemzetközi piacokon pozitív a hangulat, a tőzsdei cégek második negyedéves gyorsjelentései kedvezően alakultak, így várhatóan csütörtökön stagnálnak, vagy enyhén emelkednek az árak. Pletser Tamás szerint az OTP és a Richter papírjai iránt lesz jelentősebb érdeklődés.



Bónis Miklós, az Inter-Európa Bank Rt. szakértője szerint azonban a belpolitikai bizonytalanság és a profit realizálás miatt inkább esnek az árak a BÉT-en. Hozzátette: a hosszú hétvégét megelőzően egyébként is jellemző, hogy a befektetők zárják pozíciójukat.



Mindkét szakértő hangsúlyozta, hogy nem elsősorban a miniszterek cseréje, hanem inkább a két koalíciós párt között kialakult feszültség okozhat bizonytalanságot a piacon. Bónis Miklós szerint a profit realizálás következtében főként azok a papírok gyengülnek, amelyek a korábbi napokban erősödtek, így elsősorban az OTP.



A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 11.927,70 ponton zárt szerdán, ez a keddi záró értékhez képest 31,05 pontos, 0,26 százalékos csökkenés. A részvénypiaci forgalom alacsony, 4,568 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz viszonyítva.



(MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.