A Tebész vitatja az E.ON kiszorítási jogát
E.ON Hungária Rt.-nek a hatályos jogszabályok szerint nincsen vételi joga a többi befektető Dédász, Édász és Titász részvényeire – jelentette be a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége.
Mivel az E.ON már a vételi ajánlatot megelőzően is több mint 90 százalékos befolyással rendelkezett mind a Dédászban, mind az Édászban és a Titászban, a Tebész jogértelemzése szerint ebben az esetben a kisrészvényeseknek nincs felajánlási kötelezettségük. A Fővárosi Bíróság a múlt hét csütörtökön felfüggesztette annak a PSZÁF-határozatnak a végrehajtását, amely jóváhagyta az E.ON nyilvános vételi ajánlatát az Édász részvényekre.
A Budapesti Értéktőzsde szerdán döntött arról, hogy június 18-tól 22-ig felfüggeszti az Édász, a Titász és a Dédász részvényeinek kereskedését. A BÉT szerint eltérő jogértelmezések alapján nem egyértelmű, hogy az ajánlattevő, vagyis az E.ON Hungária Rt. a hatályos jogszabályok szerint jogosult-e a vételi jog gyakorlásának kezdeményezésére, ha már a nyilvános vételi ajánlatot megelőzően is több mint 90 százalékos befolyással rendelkezett a kibocsátókban.
A Fővárosi Bíróság múlt heti végzése ellenére az Édász, a Dédász és a Titász folytatja a kisbefektetők kiszorítását, és szerdán már érvényteleníti is az E.ON számára fel nem ajánlott részvényeket. A felperes kisbefektetők ügyvédje a portfolio.hu-nak azt nyilatkozta, hogy újabb perek várhatók az ügyben, s büntetőjogi felelősségre vonás is történhet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.