2004. június. 18. 10:54 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

A szlovák diákok idén még tandíjmentesen tanulhatnak

A szlovák parlament nem tárgyalja tovább a tandíjrendszer bevezetéséről is rendelkező, diákhitelekről szóló törvényjavaslatot.

„Ezt a csatát ugyan elvesztettem, de a harcot nem adom fel” – nyilatkozta a szavazás után Martin Fronc oktatásügyi miniszter, a tandíjrendszer bevezetésének fő szorgalmazója a pozsonyi Új Szónak. Fronc továbbra is hajlandó tárgyalni az esetleges módosításokról, és mindent elkövet annak érdekében, hogy félév múlva újra a parlament elé terjeszthesse a tandíjrendszer bevezetésére vonatkozó törvénytervezetet.



Michal Feik, a hallgatók sztrájkbizottságának tagja üdvözölte a parlament határozatát: "a képviselők döntésükkel a diákoknak adtak igazat." A diákvezér bízik abban, hogy a miniszter többé nem terjeszti elő a tandíjrendszer bevezetéséről szóló elképzelést.



A kormánypártiak egyöntetűen támogatták a tandíjrendszer bevezetését, ám ez nem volt elég: két szavazat hiányzott. A jelenlevő 136 parlamenti képviselő közül 67-en a törvénytervezet további tárgyalása mellett, 58-an pedig ellene szavaztak, 11-en pedig tartózkodtak. Az immár harmadik alkalommal elutasított javaslat elfogadásához a jelenlévők felének és még egy képviselőnek igen szavazatára lett volna szükség.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.