2004. június. 16. 09:26 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Az EU-támogatásokra hajtott Kulcsár Attila?

A Kulcsár-féle pénzmosoda-piramisjáték újabb állomása az uniós támogatások bevonása lett volna önkormányzati számlák révén. Bár a volt bróker vizsgálati fogságban van, az üzlet milliárdjai lassan beérnek.

Kulcsár – aki a K and H Bank önkormányzati és EU-üzletágának az alapítója is volt - 2003-ra már néhány milliárdosra duzzadt sikkasztási ügyét úgy rendezte volna, hogy megfelelően nagy mennyiségű EU-támogatási pénzt von be a rendszerbe – írja a Világgazdaság szerdai számában.



A lap szerint az új ügyfélkör, a százmilliárdos nagyságrendű számlavezetést jelentő önkormányzatok beszervezésére Kulcsár mindent megtett: a Miniszterelnöki Hivatalban számára kiállított belépőkártya tanúsága szerint felvette a kapcsolatot az EU-pályázatokért felelős politikusokkal is.



Kulcsár még céget is vásárolt a K and H-nak: 2003. március 5-én nyújtották be a cégbíróságra annak az adásvételi szerződésnek a papírjait, amelyben a bank 1600 százalékos áron jutott hozzá az Euroconsulting Kft. 10 százalékos részesedéséhez.



Alig egy nappal később – 2003. március 6-án – írták ki a kormány pályázat-előkészítő alapjában (pea) való részvételt eldöntő 4,5 milliárd forint értékű pályázatot, amellyel a lap szerint a bank előtt megnyílt az út az első 200 önkormányzati projektpályázat elkészítéséhez. Az Euroconsultuing ugyanis nyert - bár a Világgazdaság szerint vitatható körülmények között.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.