2004. június. 07. 15:46 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Legyen Ön is milliomos! – Majd fizessen!

Egy 43 éves horvát speditőr, Mirko Miocic telefonos segítségként 43 helyes válaszadással közel 3 millió forintnyi összeget tett zsebre a Legyen Ön is milliomos! című televíziós játék horvát változatában. Most, a Der Spiegel című német hetilap hasábjain új piacokat keres vállalkozásához.

Egyfajta kvíz-intézmény vagyok Horvátországban. Huszonkét éve veszek részt különböző televíziós játékokban, legtöbbször sikerrel. Az emberek mostanra megszokták, hogy elég sokat tudok – nyilatkozta a közelmúltban a horvát férfi a Der Spiegel című hetilapnak.

Miocic először a tavalyi évben segített telefonon keresztül a Magyarországon is ismert Legyen Ön is milliomos! című műsor horvát változatában résztvevő barátjának; ezt követően idegenek is megkeresték, hogy legyen a "telefonos segítségük" a játék során. Azóta 45 alkalommal szerepelt a műsorban, ebből 43 alkalommal helyesen válaszolt. Saját bevallása szerint Miocic egyedül a mozi és a divat világában mozog bizonytalanul; egyik hibás válaszában éppen az Elfújta a szél című film rendezőjét nem tudta helyesen megnevezni.

Ami a fizetséget illeti: Miocic a megrendelőkre bízza, mennyit ér nekik a helyes tipp. Ez többnyire attól is függ, milyen messzire jut a válaszadó a játékban. Miocic két alkalommal már a 12., 125 ezer kunás (4 millió forintos) kérdésnél is segédkezett, ügyfelei pedig mindeddig összesen 3 millió kuna (megközelítőleg 100 millió forint) nyereményt vihettek haza. Ebből a „telefonos segítség” mindössze 3 millió forintot tett zsebre.

A lap kérdésére, hogy ekkora tudással miért nem próbálkozik játékosként, Miocic elmesélte: három alkalommal jutott már be az adásba, de hosszú reakcióidejének köszönhetően minden alkalommal elvérzett a beugró kérdéseken. Viszont a Der Spiegel hasábjain üzent a német játékosoknak is: igény esetén szívesen rendelkezésükre bocsátja tudását.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.