2004. március. 12. 09:46 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Siemens-telefongyár Magyarországon

A Siemens fontolgatja, hogy a németországi Bocholtban és Kamp-Lintfortban megszüntet kétezer munkahelyet, és a gyártást külföldre telepíti – értesült csütörtökön az IG Metall szakszervezet.

Kamp-Lintfortban mobilkészülékeket, Bocholtban drótnélküli vezetékes telefonokat gyárt a Siemens. A két üzemben ötezren dolgoznak. A lépés ezeknek az üzemeknek a dolgozóit érintené. A mobiltelefon-gyártást a szakszervezet szerint Magyarországra telepítené át a Siemens. Peter Gottal, a Siemens szóvivője megerősítette a szakszervezet értesüléseit - tudósít az MTI-ECO.



A szóvivő szerint "a költségstruktúrák adott feltételei mellett tulajdonképpen kétezer munkahelyet kellene külföldre telepíteni", a helyi "költségstruktúrák" nemzetközileg nem versenyképesek, drágák. Erről a cégvezetés már tájékoztatta a munkavállalók képviselőit. A cél a Siemens részéről az, hogy lehetőleg minél több munkahelyet őrizzenek meg Németországban - mondta Gottal.
zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.