2004. március. 08. 19:32 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

A Nabi nem tudta átütemezni hiteleit

A Nabinak a februári határidő lejártáig nem sikerült megegyeznie a hitelező bankokkal hiteleinek refinanszírozásáról – írja Budapest Business Journal.

A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett buszgyártó társaság több magyar bankkal, köztük a Budapest Bankkal, a K&H Bankkal és az OTP-vel, tárgyal hiteleinek refinanszírozásáról – jelentették be a társaság vezetői. A tavaly 15,8 millió dollár veszteséget elkönyvelő Nabinak komoly problémát okoz, hogy 86 millió dollárnyi rövid futamidejű hitellel és - hosszú lejáratú hitelei miatt - 46 millió dollár kamatfizetéssel kell megküzdeine.



Róna Péter, a táraság elnöke azt nyilatkozta a Napi Gazdaságnak, hogy a hitelek átütemezéséről március végére várható a megállapodás.



A vállalat anyagi gondjainak fő oka, hogy egyik megrendelője egy műszaki hiba miatt nem vette át a buszokat, így a cégnek 400 járművel kevesebbet sikerült értékesítenie, mint ami a 2003. évi tervben szerepelt. A bajból az egyetlen kiút az autóbusz eladások növelése, egyedül költségcsökkentéssel nem lehet orvosolni a problémát – nyilatkozta Makray Péter, az Erste Befektetési Rt. elemzője. Ehhez a munkaerő felét el kellene bocsátani. A Nabi a tavalyinál nagyobb létszámleépítést tervez ebben az évben, Budapesten 50 fő veszíti el munkahelyét.



A hitelek finaszírozására vonatkozó megállapodás kényes kérdés, és mielőbb tető alá kell hozni, mielőtt a befektetőket foglalkoztatni kezdené a probléma és a részvényárak esni kezdenének – mondta Makrai. Szerinte a cég akkor sem kerülheti el idén a veszteséget, ha a hitelek átütemezése sikeres lesz, ezért a papír megtartása helyett az eladást javasolja az elemző.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.