2003. november. 19. 13:42 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

USA: brókerbotrány a Wall Streeten

Devizaváltással kapcsolatos bűncselekmények gyanújával vettek őrizetbe legalább tíz kereskedőt New Yorkban és Jersey Cityben, és további 37 bróker őrizetbe vétele várható más városokban is – jelentette a The Wall Street Journal (WSJ) és a CNBC hírtelevízió.

A WSJ internetes kiadásában az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva helyi idő szerint kedden késő este jelentette, hogy több mint egy tucat cég kereskedőit gyanúsítják bűnszövetségben való részvétellel, csalással és pénzmosással. A lap úgy tudja, hogy a tíz őrizetbe vett közül hét a Madison Deane and Associates alkalmazottja Manhattanben, három pedig az ICAP PLC cégé Jersey Cityben.



Az érintett cégek között van továbbá a J.P. Morgan Chase és a UBS is. Több alkalmazottjuk ellen az a vád, hogy olyan üzleteket kötöttek, amelyeken cégeik veszítettek, ügyfeleik azonban nyereségre tettek szert. A gyanúsítottak azután pénzt fogadtak el az ügyfelektől. A lap szerint a JP Morgan és a UBS sem volt hajlandó nyilatkozni az üggyel kapcsolatban.



A tömeges őrizetbe vételt a szövetségi rendőrség hajtja végre. A razziák közép-európai idő szerint kedd este 9 óra - New York-i idő szerint délután 3 óra - után kezdődtek. Két kormányzati forrás is megerősítette az AP hírügynökségnek, hogy a szövetségi rendőrségnek a razziákkal az a célja, hogy őrizetbe vegyen olyan személyeket, akiknek neve szerepel a manhattani körzeti bíróság előtt lévő egyik ügy titkos irataiban. Több millió dollár értékű ügyletekről van szó - közölték e források. Az egyik kormányzati forrás szerint egyes gyanúsítottak csalárd módon devizakereskedőnek adták ki magukat befektetők előtt. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.