2003. szeptember. 11. 17:16 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Még az idén privatizálják a Dunaferrt

Várhatóan még idén privatizálják a Dunaferr Rt.-t - mondta csütörtökön Kamarás Miklós, az ÁPV Rt. vezérigazgatója. A leendő befektetőtől a foglalkoztatási gondok megoldását és beruházásokat várnak. A tervek szerint a dolgozók 5 százaléknyi részvényt kaphatnak meg.

A Dunaferr Rt.-t privatizálni kell, a tőkebevonáson kívül ugyanis nincs más lehetőség tevékenységének fenntartására - mondta Kamarás Miklós, az ÁPV Rt. vezérigazgatója csütörtöki sajtótájékoztatóján. A befektető kiválasztásának elsődleges szempontja a foglalkoztatási probléma megoldása és a középtávú beruházási-fejlesztési program, nem a privatizációs bevétel.
Az ÁPV Rt. igazgatósága a privatizációs pályázat kiírásáról is döntött, a tendert jövő héten teszi közzé. Az ÁPV Rt. még az idén nyertest szeretne hirdetni - tette hozzá Kamarás. A számítások szerint a Dunaferr fennmaradásához minimálisan 250 millió eurós fejlesztésre lesz szükség.
A tervek szerint a Dunaferr Rt. részvényeinek 79 százalékát hirdetik meg értékesítésre, ezen felül 5 százalékot a dolgozóknak ad el az ÁPV Rt. Kamarás Miklós hangsúlyozta, elképzelhető, hogy a helyi önkormányzat részvényeiből is vásárolhat a befektető. Hónig Péter, a Dunaferr Rt. elnök-vezérigazgatója úgy vélekedett, hogy a Dunaferr Rt. iránt a befektetői érdeklődés nem csökkent.
A pályázat elnyerésére esélyes lehet a brit-indiai LNM Group, az amerikai US Steel, valamint az osztrák Voest Alpine, de nem kizárt a luxemburgi Arcelornak az érdeklődése sem. Mihail Kaszjanov orosz miniszterelnök Medgyessy Péterrel folytatott keddi tárgyalásán felmerült a Dunaferr Rt. orosz részről történő privatizálása is. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?