Tart az olasz-francia harc a Parmalatért
Olaszország nem törődik bele, hogy a Parmalat élelmiszeripari vállalat közel harminc százaléka francia kézbe került. Az olaszok a visszavásárlást tervezik, a franciák az Európai Unióhoz fordultak
Olasz-francia harc folyik a Parmalatért. A francia Lactalis felvásárolta a legnagyobb olasz élelmiszer- és tejipari vállalat huszonkilenc százalékát, és harminc százaléknál joga van felvásárlási ajánlatot tenni.
A Lactalis lépésére, amely már kezében tartja az ágazatban dolgozó olasz Galbanit, Invernizzit és Locatellit, a római kormány azonnali törvényerejű rendelettel módosította a közgyűlési szabályzatra vonatkozó passzusokat a társasági jogban. Így lehetőség nyílt arra, hogy a Parmalat eredetileg április közepére meghirdetett éves közgyűlését júniusra halasszák, nyárig pedig megalakulhat a Parmalat megmentését szolgáló olasz befektetői csoport.
Sajtóértesülések szerint az Intesa San Paolo és az UniCredit bank, valamint az élelmiszeripari Ferrero is érdeklődést mutat a Parmalat felvásárlására.
A Parmalatnak olasz kézben kell maradnia - hangsúlyozta Saverio Romano agrárminiszter, hozzátéve, hogy a jövőben törvénnyel kívánják védeni az olasz gazdaság stratégiai szektorait. A miniszter által felsorolt adatok szerint a Parmalat évi tizenegy millió tonna tejet termel és a tehenészetekkel együtt közel százezer embernek ad munkát. Az olasz protekcionizmussal szemben a franciák az Európai Unió belső piaci biztosához fordultak.
Az 1961-ben, Callisto Tanzi alapította Parmalat 2003-ban jutott csődbe. Ezt követően kormánybiztos, Enrico Bondi irányította a vállalatot, aki jelenleg a cég vezérigazgatója.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.