2010. november. 15. 15:58 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 16. 07:46 Hazai gazdaság

Derűlátóbbak a cégvezetők, mint 6 hónappal korábban

Az Ernst & Young felmérése szerint optimistábbak a cégvezetők saját vállalatuk és hazájuk kilátásaival kapcsolatban, mint fél évvel korábban, a világgazdasági helyzetet azonban továbbra is pesszimistán értékelik.

A nemzetközi tanácsadó cég az MTI-hez eljuttatott hétfői közleményében azt írja, hogy a világszerte ezer felsővezető megkérdezésével végzett felmérés szerint a többség, 58 százalék szerint javultak a hitelfeltételek a legutóbbi, áprilisi kutatáshoz képest, és a cégvezetők kétharmada, 67 százaléka a korábbinál kedvezőbben ítéli meg saját gazdaságának helyzetét.

Ugyanakkor a tavaszi 40 százalék helyett már csak 34 százalék számít arra, hogy a világgazdaság egy éven belül kiemelkedik a válságból. A Tőkebizalmi barométer felmérés szerint a megszorító intézkedések, adóemelések, árfolyam-ingadozások és a szabályozási bizonytalanságok a javuló hitelfeltételek ellenére aláássák a globális gazdaság felépülésébe vetett bizalmat és csökkentik a hajlandóságot felvásárlások végrehajtására. A válaszadók alig harmada, 29 százaléka nyilatkozott úgy, hogy aktívan keres akvizíciós lehetőséget, míg hat hónappal korábban 38 százalék volt ez az arány. Mindez azt mutatja, hogy nő a különbség a potenciális vásárlók és a lehetséges eladók száma között - áll az Ernst & Young közleményében. 

A társaság 2009 novembere óta félévente teszi közzé Tőkebizalmi barométerének felmérését. A kutatás célja, hogy felmérje a gazdaság jövőjébe vetett vállalati bizalmat és a vezetőségi prioritásokat a következő 12 hónapra vonatkozóan. A válaszadók a világ nagy cégei közül kerültek ki, lefedve az összes meghatározó iparágat - közölte a tanácsadó cég.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.