Veszélybe kerül a családi pótlék a családi adózás miatt?
A Nemzetgazdasági Minisztérium szakértői már dolgoznak a két rendszer összeillesztésén - közölte Szijjártó Péter, de konkrétumokat nem mondott az új szabályokról.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakértői dolgoznak azon, hogy a minden eddiginél jelentősebb családtámogatási elemeket tartalmazó arányos adórendszert és a családi pótlék rendszerét miként lehet összeilleszteni - mondta Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője pénteken.
A szakértők az erre vonatkozó javaslatukat meg fogják tenni a kormánynak, a kabinet pedig dönt, hogy mit terjeszt az Országgyűlés elé.
Arra a kérdésre, hogy biztosan lesz-e változás a családi pótlék rendszerében, a szóvivő megerősítette: a cél a családi pótlék rendszerének összeillesztése az arányos adórendszerrel, "ebből fakadóan valószínűleg lesz olyan elem, amely meg fog változni a jövőben".
Orbán Viktor miniszterelnök kedden az RTL Klubnak azt mondta: "gondolkodunk azon, hogy akik nagyon nagy jövedelemre tesznek szert, azok számára járjon-e vagy sem a családi pótlék. Ez egy régi vita Magyarországon".
Szijjártó Péter a vörösiszap-katasztrófát érintő újságírói felvetésre közölte: "minden egyes károsult családról gondoskodni fogunk, akár helyben akar maradni valamely lakóparkban (...), akár el akar onnan költözni, és elfogadja valamelyik felajánlott ingatlant". Ha egy károsult egy másik településen, a felajánlott ingatlanokat tartalmazó listán nem szereplő házba szeretne költözni, annak a módját is megtalálják. Erről a kormány rendeletet fog alkotni, amely várhatóan szerdán kerül a kabinet elé - tette hozzá a szóvivő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.