2010. március. 19. 05:50 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. március. 19. 00:47 Gasztro

Nemzetközi borhétvége: mit ígér a VinCE?

A 2010-es év egyik különleges boreseményének ígérkezik a VinCE, a legkiválóbb közép-európai borok seregszemléje.

A március 20–21-i rendezvény helyszíne a budapesti Corinthia Grand Hotel Royal. A környezet méltó a különleges borokhoz és a világhírű előadókhoz. Száz kiállító pincészet borait kóstolhatják az érdeklődök, és találkozhatnak a nemzetközi borvilág nagyágyúival. Egyebek mellett Budapesten lesz a világhírű borszakértő, Jancis Robinson, Master of Wine. A kóstolás magasiskolájába exkluzív borokkal avatja be az érdeklődőket (előzetes regisztráció után).

A kétnapos esemény során neves közreműködők tartanak mesterkurzusokat, előadásokat, workshopokat, de a főszerep természetesen a boroké és a borkedvelőké. Részletes információért kattintson!

Master of Wine

Mindössze 278-an vannak a világban, és az bennük a közös, hogy ha beleszippantanak, belekortyolnak egy pohár borba, akkor „beindul a fejükben az analizáló szoftver". A borról nemcsak azt tudják azonnal megmondani, hogy milyen fajtából készült, mikor, hogyan és hol. Hanem azt is, hogy meddig lehet érlelni, mennyit ér a különböző nemzetek borpiacán, és hogy stílusával milyen trendbe illik, milyen jövő vár rá.

 

A borvilág szupersztárjai most Budapestre jönnek. Jancis Robinson mellett itt lesz Siobhan Turner MW ügyvezető igazgató, Lyne Sherriff MW elnökhelyettes és Elizabeth Gabay MW oktató. A VinCE első napján (március 20-án), 10 órától előadást tartanak az érdeklődőknek a világ legnagyobb presztízzsel bíró boroktatási intézményéről. A hallgatóság kérdéseire is szívesen választ adnak. A programon mindenki részt vehet, aki aznapra érvényes VinCE-jeggyel rendelkezik.

 

Az előadást követő igazi kuriózum: két MW mesterkurzust tart hat kóstolással. Ezen azonban már csak szakmai háttérrel rendelkező borértők vehetnek részt: kereskedők, szakértők, oktatók, sommelierek, a szaksajtó képviselői.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.