EUrologus #mifolyikbrusszelben

EUrologus EUrologus 2022. június. 15. 10:36

Navracsics Sorossal is találkozhat Brüsszelben

Navracsics Tibor, az uniós források felhasználásért felelős miniszter szerdán és csütörtökön Brüsszelben tárgyal az Európai Bizottság több biztosával.

Két nap alatt a magyar miniszter hét biztossal találkozik: Janez Lenarčič válságkezelésért, Margaritisz Szhínasz az európai életmód előmozdításáért, Margrethe Vestager versenypolitikáért, Dubravka Suica, a Konferencia Európa jövőjéről eseménysorozatért, Nicolas Schmit foglalkoztatásért, Vera Jourova értékekért és átláthatóságért és Thirerry Breton belső piacért felelős biztosokkal.

Nem szerepelnek az előbbi listán azok a tisztviselők, akikhez az uniós pénzek, a kohéziós alapok, vagy a költségvetési ügyek tartoznak. Ugyanakkor Navracsicsnak az a feladata, hogy minél előbb megnyissa az uniós pénzek útját: sem a hétéves költségvetés magyar fejezetéről, sem az uniós helyreállítási alapról nincs még megállapodás, miközben Magyarországgal szemben folyik a 7-es cikkely szerinti eljárás, az uniós pénzek védelmét szolgáló jogállamisági eljárás és számos kötelezettségszegési eljárás. Az Európai Bizottság egyértelművé tette: ahhoz, hogy Magyarország megkapja a hozzáférést a helyreállítási forrásokhoz, korrupcióellenes intézkedésekre van szükség. Ugyanakkor a miniszteri vizitról szintén hírt adó Euronews szerint van előrelépés a tárgyalásokon.

Érdekesség, hogy Navracsics Tiborral egy időben tartózkodik Brüsszelben, az Európai Bizottságnál Soros György is. Sőt, mindketten ugyanannak a biztosnak, a dán Margrethe Vestagernek a tárgyalópartnerei.

Navracsics érkezéséről előzőleg nem tájékoztatták a sajtót, és brüsszeli sajtótájékoztatót sem hirdettek a látogatás tapasztalatairól, eredményeiről.

zöldhasú
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.