A válasz szerint Magyarország helye az EU-n belül van, mert így döntöttek a magyarok.
Orbán Viktor hétvégi beszédében többször is megemlítette “Brüsszelt”, amit általában a kormányzati megszólalók esetében, a szövegkörnyezetből kiindulva az Európai Unióval, azon belül is az EU javaslattévő-végrehajtó intézményével, az Európai Bizottsággal lehet azonosítani. Orbán arról beszélt, hogy a magyar ellenzék tagjai, ha kell, “az ördöggel is összefognak, és az a céljuk, hogy Mária kezéből Brüsszel lábai elé tegyék az országot”. Máshol pedig azt mondta, hogy Brüsszel úgy beszél velünk, mint az ellenségekkel szokás. “Mintha Brezsnyev-doktrína járná át Európát, pedig Brüsszel is megérthetné, velünk a kommunisták sem bírtak” – mondta a miniszterelnök.
Varga Judit igazságügyi miniszter pedig a Twitteren úgy fogalmazott:
Nemet mondtunk a szovjet birodalomnak, és nemet mondunk Brüsszel birodalmi ambícióinak is.
We remember the Hungarian freedom fighters who faced Soviet tanks on the streets in Budapest. We said no to the Soviet empire & we say no to the #imperial ambitions of #Brussels.
— Judit Varga (@JuditVarga_EU) October 23, 2021
Az Európai Bizottság szokásos déli sajtótájékoztatóján Vargára hivatkozva egy újságíró feltette a kérdést, hogy mikor tervezik elfoglalni Magyarországot. A kérdésre Eric Mamer, a testület vezető szóvivője válaszolt, aki elöljáróban közölte, hogy a tagállamokból származó politikai kommentárokhoz nem szoktak megjegyzést fűzni. Majd így folytatta:
Hadd emlékeztessek arra, hogy Magyarország saját szabad akaratából csatlakozott az Európai Unióhoz egy népszavazást követően, és ezért nyilvánvalóan az Európai Unión belül van a helye.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.