A tudós korábbi díjaival járó pénzeket is jótékony célra fordította, úgy nyilatkozott, ez a Nobel-díjjal sem történhet másképp.
A svéd királyi elismerést elnyerők idén 11 millió svéd koronát, azaz 368 millió forint pénzjutalmat kapnak. A fizikai Nobel-díjat hárman kapták, köztük Krausz Ferenc magyar fizikus, így fejenként 122 millió forinthoz jutnak a tudósok. Krausz úgy nyilatkozott, Ukrajna megsegítésére adományozza a pénzt, szúrta ki a Portfolio.
A Deutschlandfunk rádióadásában elhangzott rövid interjúban köszönetet mond a kollégáinak Krausz és hozzáteszi, hogy az estét már családjával kívánja tölteni, a díjjal járó pénzjutalmat pedig nem tartja meg: másfél éve alapították a Science 4 People nevű egyesületet a tudományos élet képviselői az ukrajnai háború kárvallottjainak megsegítésére, ennek a szervezetnek adja a pénzt a tudós. Az interjúban azt is elmondja, az utóbbi időben elnyert díjainak pénzjutalmát is az ukrajnai kezdeményezés javára különítette el, így nem tesz másként a Nobel-díjjal sem.
A S4P célja az ukrajnai helyi közösségek projektjeinek támogatása, első támogatásaikkal mintegy 30 gyermeknek segítettek, akik elvesztették az otthonukat.
Krausz Ferenc, friss magyar Nobel-díjas fizikusról szóló portrénkat itt olvashatják.
Krausz Ferenc a zseni, aki a lézert a rák elleni küzdelem és az orvosi diagnosztika szolgálatába próbálja állítani
Volt munkatársa szerint zseniális fizikus Krausz Ferenc, aki Pierre Agostinivel és Anne L'Huillierrel megosztva kapta meg az idei fizikai Nobel-díjat. Dombi Péter, a Wigner Fizikai Kutatóközpont csoportvezetője, az ELI-ALPS Lézeres Kutatóintézetének osztályvezetője azt mondta, Krausz Ferenc a világon élen jár a nagyon gyors folyamatok vizsgálatában és kiaknázásában.