Reisz Gábor legújabb filmjéről írt kritikájában Leslie Felperin sarkos véleményt fogalmazott meg a magyar miniszterelnökről.
A Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be Reisz Gábor filmrendező legújabb, Magyarázat mindenre című filmjét, amely saját finanszírozásból és a Szlovák Audovizuális Alap támogatásával készült. A filmről a Hollywood Reporter közölt pozitív hangvételű kritikát, amelyben Leslie Felperin azt írja: „A beszédes forgatókönyv, amely egy középiskolás diák és családja közötti vitát járja körül a diák szóbeli záróvizsgája során ejtett tanári megjegyzés miatt, számos utalást tesz Magyarország történelmének és aktuálpolitikai színterének eseményeire és személyeire, amelyek többsége - az ország neofasiszta miniszterelnökén, Orbán Viktoron kívül - ismeretlen lesz a Közép-Európán kívüli nézőknek”.
A kritikus hozzáteszi, a filmben bemutatott alapvető nemzedékek közötti konfliktusok, és különösen a bal- és jobboldali emberek között mindenhol azonnal ismerősek lesznek a nézők számára. Különösen olyan helyeken, mint az Egyesült Államok, Brazília, Olaszország vagy Izrael, ahol a politikai polarizáció még erősebb.
A Hollywood Reporter továbbá azt is megjegyzi, film sajtójegyzeteiben Reisz arról ír, hogy a film részben a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen kialakult konfliktusból született, amikor „az állam az autokratikus Orbán uralma alatt az intézmény átszervezését kényszerítette ki, megfosztva az autonómiától.” Az oktatók és a hallgatók tiltakozást tartottak, amelyen Reisz is részt vett, és arra ösztönözte őt, hogy megpróbálja megtalálni a módját, hogy tükrözze az aktuális politikai megosztottságot saját fiktív munkáiban.
Reisz Gábor szerint a Fidesz és az ellenzék „ugyanaz a kávéház"
A rendező szerint úgy skatulyázták be valahová, hogy közben maga sem tudná megmondani, melyik politikai oldalhoz tartozik.