Élet+Stílus hvg.hu 2023. június. 27. 13:47

Huszonhetedjére is elbukta az egyetemi felvételit egy kínai milliomos

Az 56 éves Liang Si pénteken tudta meg, hogy a 750 pontból csak 424-et ért el, míg Kínában a felsőoktatásba való felvételizés alapkövetelménye 458 pont lenne.

Huszonhetedjére is elbukta az egyetemi felvételit egy kínai milliomos – írja a BBC. Az 56 éves Liang Si pénteken tudta meg, hogy a 750 pontból csak 424-et ért el, míg idén a felsőoktatásba való belépés alapkövetelménye 458 pont volt.

Liang már kisebbfajta celebnek számít Kínában, hiszen 1983 óta próbálkozik bejutni a felsőoktatásba, eddig minden alkalommal sikertelenül. „Régebben azt mondtam, hogy „egyszerűen nem hiszem el, hogy nem fog sikerülni, de most elbizonytalanodtam” – mondta csalódottan a szecsuáni férfi a kínai sajtónak.

A Gaokaonak nevezett, hírhedten nehéz központi teszt a középiskolából felsőoktatásba vágyó diákok tudását méri fel kínai és angol nyelvből, matematikából és egy általuk szabadon választható természettudományi, vagy humán tantárgyból. A tesztre a szegényebb családokban kitörési lehetőségként tekintenek, ugyanis az eredményes teljesítése egy fontos lépés a diploma felé, ami meg a jólfizető állások előfeltétele.

Liang Si világéletében szeretett volna értelmiségivé válni és minden évben megpróbálkozott a teszttel 1983 és 1992 között, ám egyszer sem járt sikerrel. Ezalatt többek között gyári munkásként is dolgozott és amikor a gyár csődbe ment, saját vállalkozásba kezdett, amiből végül meggazdagodott.

1992-ben Liang azért hagyott fel a próbálkozással, mert a Gaokaót egy bizonyos életkorig lehetett csak kitölteni és a férfi betöltötte ezt a kort. 2001-ben viszont a kormány eltörölte ezt a korlátozást és Liang újra nekifutott a tesztnek, ám továbbra sem kísérte siker a próbálkozásait. „Jövőre talán feladom, de ha mégis megpróbálkozok vele és megbukok, leteszem a családi nevem” – mondta.

hvg360 Rácz Gergő 2024. december. 18. 12:30

Varga Mihály lesz a magyar eurómessiás?

A pénzügyminiszter átállása a monetáris világba felveti annak lehetőségét, hogy <strong>Magyarországon is az euró legyen a fizetőeszköz</strong>. Sok politikai és gazdasági szereplő támogatja ezt, előreszaladni azonban nem érdemes: a leendő jegybankelnök nem kötelezte el magát egyértelműen, és a múltból kiindulva az se garantálható, hogy adott lenne a kormányzati szándék.