Élet+Stílus hvg.hu 2023. május. 06. 17:59

Lovas incidensek kísérték Károly király koronázási menetét

Úgy tűnik, mintha több ló is megbokrosodott volna a szombaton királlyá koronázott III. Károly hintaját kísérő menetben a londoni utcákon.

A Twitteren több videót is közzétettek, amiken zavartan viselkedő lovak láthatók a szombaton brit királlyá koronázott III. Károly aranyozott hintaját követő menetben. Persze nem kizárható, hogy ugyanarról a lóról van szó, csak más szögből és más helyszínen.

Az egyik videón azt örökítették meg, amint nem akar engedelmeskedni lovasának az egyik állat, és folyamatosan kitáncol a menetoszlopból:

A másik felvételen – amely azután készült, hogy a király hintaja befordult a Whitehallról Buckingham palota felé vezető útra – ennél is kellemetlenebb a szituációt rögzítettek. A láthatóan ijedt ló határozottan nekifarol a menetet az éljenző tömegtől elválasztó kordonnak.

Nem kizárt, hogy lovasa már egy ideje küzdött a lóval (lehet, hogy ugyanaz, mint amelyik a fenti felvételen látható, csak valamivel később), amely ekkor már a menet mellett, abból kiszakadva érkezik a fordulóhoz, lovasán pedig már nincs rajta a sisakja. A felvételek alapján az esemény a többi lovat is megriasztotta.

A szombati eseményeket az alábbi tudósításban követtük, nézze végig, hogyan lett koronás fő a walesi hercegől!

Károly kivárta, a fejére kerül a korona - kövesse velünk élőben a koronázást!

Elérkezett a nagy nap, rengeteg tervezés, egyeztetés és próba után a brit monarchia minden pompáját felvonultatja az új uralkodója koronázása alkalmából. Hetven éve nem volt ilyen, vagyis sokan életükben először látják és tapasztalják meg ezt a történelmi eseményt. A reflektorfényben természetes III.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.