Szerda délután a Bazilikától indul a menet.
„Folytatjuk!” címmel szervez újabb tüntetést szerda délutánra az Egységes Diákfront és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. A múlt hétfőn a státusztörvény elleni demonstráció után a tüntetők a Karmelita kolostorhoz vonultak és csatlakoztak a parlamenti képviselők kordonbontó akciójához.
A szerdai rendezvény délután négykor kezdődik, a tüntetők a Szent István Bazilikától indulva a Zrínyi utca – Nádor utca – Széchenyi István tér – Akadémia utca – Garibaldi utca – Vértanúk tere – Báthory utca – Szemere utca útvonalon vonulnak az Alkotmány utcába. Mint azt a szervezők írják, ott még nem lesz vége az eseményeknek, azok a Clark Ádám téren folytatódnak. A Lánchíd lezárása miatt viszont azt kérik a résztvevőktől, hogy az e célra lefoglalt Margit hídon menjenek át Budára.
A szervezők elképzelhetőnek tartják, hogy a tüntetők megint a Karmelita kolostornál kötnek majd ki, ám előre nem terveznek ilyen akciót – tudta meg az Eduline.
„Több olyan hírt is hallottam, hogy tejszínhabot szeretnének vinni, és rá fogják írni, hogy »gyerekbarát spray«, de máshogy erre nem tudunk készülni. Ha késztetést éreznek arra a rendőrök, hogy diákok szemébe könnygázt fújjanak, akkor el kell fogadni, hogy egy ilyen államban élünk” – mondta Schermann Fruzsina, az ADOM Diákmozgalom elnöke a HVG oktatási szakportáljának.
A tanárok és diákok hetek óta tiltakoznak a státusztörvénynek nevezett, közoktatást átalakító javaslatcsomag ellen, április 24-ére sztrájknapot hirdettek és a Belügyminisztérium épülete előtt ülősztrájkkal demonstráltak, délután pedig a már említett tüntetésre került sor.
A tervezet értelmében többek között módosítanák a költségvetési törvényt a béremelések céljából, a közalkalmazotti jogviszony helyett a „köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyt” vezetnék be, rendszeresítenék az éppen tesztelés alatt álló teljesítményértékelési rendszert és ellenőriznék az adatokat a tanárok számítógépein.
Eddig több mint 4800 tanár jelezte a javaslat ellen indított petícióban, hogy a törvény elfogadása esetén hajlandók lennének felmondani, ugyanis az alkalmatlan a szakemberhiány kezelésére, tovább ront a tanszabadság helyzetén és a béremelést sem garantálja megfelelően.
Nyitóképünk az április 24-i tüntetésen készült.