Péntektől bárki felmehet a Mol Campus torony tetejére. Lenyűgöző panorámát kap 2900 forintért.
Ha nem is tömött sorokban álltak az érdeklődők, de folyamatosan érkeztek a lágymányosi felhőkarcolóhoz péntek napközben, hogy egy mindössze 40 másodperces liftezés után kisétálhassanak a hatalmas üvegtáblákkal körülvett 120 méter magasan lévő teraszra, a SkyDeck-re.
A kilátás pazar, rálátni az egész fővárosra, a hidakra, a budai hegyekre, a Csepel-szigetre, a Kopaszi-gátra, Jól megszemlélhetjük az új atlétikai csarnokot is madártávlatból.
A 120 méteres magasság már tényleg egy olyan új perspektíva, ahonnan a Rákóczi hídon átsuhanó 1-es villamos barátságos játékvonatnak, az emberek apró hangyáknak látszanak.
Fent pedig elég nagy az udvar ahhoz, hogy a péntek dél körül érkezett mintegy kéttucatnyi ember szinte eltűnt abban.
A tavaly átadott (és általunk már korábban bővebben bemutatott) dél-budai Mol-székház földszinti látogatóközpontjába ingyenes a belépés, ott a hatalmas, plázákra emlékeztető belső udvarban egy nagy teraszos kávéház található, valamint különböző gigantikus képernyők hirdetik a Mol fenntarthatósági elveit, illetve egy kinect mozgásérzékelős kütyü előtt hadonászva magát a tornyot „járhatjuk be” virtuálisan.
A nagy attrakció azonban kétségtelenül a panorámaterasz, amire viszont jegyet kell váltani (ez kizárólag online lehetséges a fenntarthatóság jegyében a www.molcampus.hu oldalon). A teljes árú jegy 2900 forint, a diákjegy 1900, a kerekesszékkel érkezők és a hat év alatti gyerekek ingyenesen gyönyörködhetnek a kilátásban, de vannak csoportos és családi jegyek is.
A Mol-torony tehát jóval magasabb a 96 méteres relatív magasságával eddig hagyományosan mércének számító Parlamentnél, ugyanis a terasz 120 méteres, de a végső magassága eléri a 143 métert.
Elhelyezkedése miatt sokak szerint belerondít az UNESCO világörökségi védelmét is élvező dunai panorámába. Sokan utálják is emiatt a Nigel Dancey, a Foster + Partners vezető tervezője által megálmodott épületet. „Cserébe” viszont tagadhatatlanul olyan panorámát nyújt, amiért érdemes felliftezni a tetejére.
Mint megtudtuk, már több eljegyzéshez kiszemelték a teraszt, és több osztályfőnök is bejelentkezett, hogy hozná az osztályát madártávlatot szemlélni.
Végül is, Párizsban sem az Eiffel-toronyból a legszebb a panoráma, hanem egy irodaház-felhőkarcoló, a 210 méter magas Montparnasse-torony tetejéről. Miért ne lehetne Budapesten is egy ilyen, igaz, csak 143 méteres torony?