Élet+Stílus hvg.hu 2023. április. 12. 21:35

Belarusz kiadja Oroszországnak a férfit, akinek a lánya háborúellenes rajzokat készített

Alekszej Moszkaljovot távollétében két év börtönre ítélték a hadsereg hiteltelének rontása miatt.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Szerdán Minszk átadta Oroszországnak azt az 54 éves Alekszej Moszkaljovot, aki két hete menekült el hazájából, miután megszökött a házi őrizetből. Moszkaljov holléte vélhetően akkor derült ki, amikor Belaruszba érkezve bekapcsolta mobiltelefonját, a hatóságok az eszköz GPS-jele alapján találhattak rá. A férfi ellen az orosz hadsereg hitelének rontása miatt indult eljárás és szökése után távollétében két év börtönbüntetést szabtak ki rá – számolt be a Guardian.

A Moszkva környéki Jefremovból származó férfi azután került a hatóságok látóterébe, hogy 13 éves lánya, Mása Moszkaljova tavaly nem volt hajlandó a hazaszeretetnek szentelt iskolai tanórán részt venni és egy rakéta alatt álló ukrán családot ábrázoló rajzára azt írta, „Dicsőség Ukrajnának!”. Moszkaljovval szemben nyomozás indult, így talált a rendőrség olyan közösségi médiában megosztott kommenteket, amikben a férfi az orosz rezsimet terroristának, a hadsereget pedig nemi erőszaktevőnek nevezte.

Nem sokkal később a lányt elszakították apjától és nevelőotthonban helyezték el, majd anyja gyámsága alá helyezték, annak ellenére, hogy Mása korábban jelezte, nem akar vele élni. Letöltendő börtönbüntetésével párhuzamosan a bíróság vizsgálja a férfi gyermekfelügyelethez való jogát is, így elképzelhető, hogy elveszíti azt, pedig minden jel arra utal, hogy a kislány alig várja, hogy apjával lehessen. Korábban ugyanis egy megható levelet is írt neki, amit a család ügyvédje hozott nyilvánosságra:

„Egy hős vagy, Apa. Az én hősöm" - írta elszakított lánya a háborúellenességért elítélt orosz férfinak

A Novaja Gazeta emigrációban megjelenő európai kiadása hozta nyilvánosságra a tizenhárom éves Mása Moszkaljova levelét, amelyben arra kérte börtönbüntetés elől menekülő apját, bízzon és higgyen abban, hogy minden rendben lesz és hamarosan újra együtt lehetnek.

hvg360 Hamvay Péter 2025. május. 12. 13:59

Schwab Richárd: Ha Demján Sándor élne, most is neki dolgoznék

Néha úgy tűnik, Schwab Richárd vallási vezető, akit ezrek követnek, vállalva a szigorú életmódtanácsokat. A belgyógyász-gasztroenterológus saját bevallása szerint a legtöbb bírálatot az alkoholtilalom miatt kapja. Életmódváltó programja, amelyet közösségével országszerte hirdetnek, a nyitott, szabálykövető és érzelmileg stabil emberek között nagyon sikeres. Bár ők nincsenek túl sokan Magyarországon, Schwab társadalmi hatást akar kiváltani, és azt mondja, ha valaki tartja a szabályokat, „tálcán jön” a jó életminőség. HVG-Portré.