Le Monde: Szegénységi bizonyítvány a magyar igazságszolgáltatásnak Franciaországból
Miért nem adtak ki egy albán férfit, akit a magyarok azzal vádolnak, szélsőjobbosokat vert össze?
Miért nem adtak ki egy albán férfit, akit a magyarok azzal vádolnak, szélsőjobbosokat vert össze?
Nem csitul a két évvel ezelőtti antifaügy gyanúsítottjai körüli botrány, de hiába támadják sokan az időközben EP-képviselői mandátumot szerzett Ilaria Salist és társait, kicsi a valószínűsége, hogy a feltételezett elkövetők többsége ellen Magyarországon járjanak el, és itt rójanak rájuk ki büntetést. Ez másképp lehetne, ha Magyarországon nem lennének olyan rosszak a börtönkörülmények, mint amilyenek. Vélemény.
Hiába döntött úgy a német alkotmánybíróság, hogy jogszerűtlen volt a budapesti antifa támadások egyik vádlottjának kiadatása, a magyar hatóságokat egyelőre semmi sem kötelezi arra, hogy visszaküldjék a nem-bináris fogvatartottat. A német alkotmánybíróság szerint azért volt szabálytalan a kiadatás, mert nem mérték fel a magyarországi fogvatartás körülményeit, holott a végzés szerint a hazai börtönökben rosszak a feltételek. A BvOP szerint alaptalanok a kritikák.
A szélsőbaloldali csoport vezetőjét Németországban is bíróság elé akarják állítani neonácik elleni támadások miatt.
A hét fiatal azzal a feltétellel adta fel magát, ha nem adják ki őket. Arra hivatkoztak, hogy Magyarországon egy jobboldali autoriter rezsim van, az eljárás nem felel meg a jogállamiság elvének, a börtönkörülmények pedig borzalmasak.
Az irániak minden valószínűség szerint egy fogolycsere keretében kívánják visszakapni az emberüket, mielőtt Róma kiadná a férfit Washingtonnak.
A most 70 éves Adriana Rivas 1978-ban érkezett Ausztráliába, majd annak egyik legfelkapottabb üdülőhelyei egyikén, a sydney-i Bondiban helyezkedett el takarítónőként és bébiszitterként.
Kim Dotcom 2012 óta küzdött az ellen, hogy Új-Zéland kiadja őt az Egyesült Államoknak. Most úgy tűnik, pont került a történet végére. A Megaupload atyja politikai döntést emleget.
Szerették volna kihallgatni, de megtagadta a vallomástételt.
A nő meglógott a börtön elől, Hollandiában, egy kis faluban dolgozott, amikor lecsaptak rá a hatóságok. Kiadatásáról hamarosan dönt a bíróság.
A montenegrói fellebbviteli bíróság felülbírálta a dél-koreai "kriptokirály" kiadatását az Egyesült Államoknak.
A Wagner orosz magánhadsereghez köthető közösségi médiacsatornák a nyáron azt írták, hogy a férfi a csoport egyik alapító tagja és a Ruszics nevű alakulat egyik élharcosa volt, de tavaly óta amerikai és uniós szankciók hatálya alatt áll.