Fehéroroszország elengedett három foglyot, köztük egy újságírót és legalább egy amerikait
Az amerikai külügy helyettes államtitkára szerint az egyoldalú gesztussal Lukasenka az Egyesült Államokhoz akar közeledni.
Az amerikai külügy helyettes államtitkára szerint az egyoldalú gesztussal Lukasenka az Egyesült Államokhoz akar közeledni.
Mostantól tilos a brit vállalati szektor számára mindenféle együttműködés a fehéroroszországi hadiipar három fő vállalatával.
Szlovákia sem volt hajlandó támogatni a nyilatkozatot, majd mégis aláírták.
A kommunista rezsim összeomlása óta Fehéroroszországban először ítéltek el katolikus papot egy politikai fogoly elleni büntetőperben.
Jövőre elnökválasztás lesz, de a brutális elnyomás miatt Szvjatlana Cihanouszkaja nem javasolja az embereknek, hogy feláldozzák magukat.
Ez már a hatodik alkalom július óta, hogy megkegyelmezett a betegeskedő és idős bebörtönzötteknek.
A többi ország csak titokban vágyik erre, de kimondani nem merik.
Fehéroroszország elnöke tagadja, hogy Putyin külső katonai csapatok segítségét kérte volna. Lukasenka szerint Putyin kérné a beleegyezését, az oda telepített nukleáris fegyverek esetleges használata előtt, bár ezt 2022-ben a fehérorosz területről indított Ukrajna elleni támadáskor nem tette meg.
Az osztrák bankon egyre nagyobb a nyugati nyomás, hogy vonuljon ki Oroszországból és Fehéroroszországból, utóbbiból most úgy tűnik, távozik is.
Tanúvallomása alapján a lengyel ügyészség eljárást indított három minszki tisztségviselő ellen, bár ez csak jelképes cselekmény, hiszen a Lukasenka-diktatúra senkit nem fog kiadni.
Aljakszandr Lukasenka “emberi gesztust” gyakorolt a kegyelemmel a fehérorosz elnöki hivatal közlése szerint.
Minszk hadgyakorlatnak álcázva nagyszámú belarusz katonát vezényelt Homel régióba, közölte az ukrán külügy.